Decydując się na basen ogrodowy liczymy się z tym, że koszty jego budowy będą wysokie. Prywatna wodna strefa relaksu to marzenie wielu osób, a jej posiadanie wiąże się nie tylko z korzyściami dla naszego samopoczucia czy zdrowia. Okazuje się, że basen ogrodowy może podnieść wartość nieruchomości nawet o 20%. Sprawdź, czy twój basen ogrodowy jest inwestycją, która może w przyszłości przynieść pokaźne zyski.


Wartość rynkowa basenu ogrodowego

Budując basen przydomowy nie zastanawiamy się nad tym, czy w przyszłości inwestycja nam się zwróci. Nie wiemy jednak, jak nasze życie może wyglądać za kilka czy kilkanaście lat. Różne zdarzenia losowe mogą zmusić nas do sprzedaży domu.

Potencjalnymi nabywcami naszej nieruchomości w przyszłości mogą być przede wszystkim rodziny z dziećmi, ale także osoby, które uwielbiają rekreację wodną. Kluczowym czynnikiem mającym wpływ na wartość nieruchomości z basenem jest jakość samego basenu oraz jego wyposażenie.

Z pewnością starannie zaprojektowany i zbudowany basen będzie atrakcyjny. Nowy nabywca weźmie pod uwagę między innymi to, czy basen:

  • spełnia najnowsze standardy, 
  • został wyposażony w nowoczesne systemy filtracji,
  • jest w dobrym stanie technicznym,
  • znajduje się w ładnym otoczeniu.

Dom z basenem – z biegiem czasu zyskuje czy traci na wartości?

Zazwyczaj sprzedaż domu wiąże się ze znacznie niższą kwotą niż ta, którą musieliśmy zainwestować w jego budowę czy wcześniejszy zakup. Zupełnie inaczej jest jednak w przypadku nieruchomości z ogrodem, w którym znajduje się basen. Dom z basenem z biegiem czasu zyskuje na wartości. Cena wyjściowa domu zwiększa się nawet o 20%. Istnieją także przypadki, gdy cena domu z basenem wynosi jeszcze raz tyle, co identyczna nieruchomość, ale nie mająca basenu na terenie posesji. Warto więc zainwestować w usługi profesjonalistów, którzy zaprojektują i zbudują basen na najwyższym poziomie. W przypadku budowy basenu możesz liczyć na fachową pomoc ekipy Basenarium!