Zadaszenia basenowe to konstrukcje montowane wokół basenów, które mają na celu ochronę basenu przed czynnikami zewnętrznymi. Pozwalają one w znaczący sposób wydłużyć okres, w którym możemy cieszyć się z przydomowych kąpieli. Poznaj najpopularniejsze rodzaje zadaszeń basenowych i wybierz ten, który najlepiej wpasuje się w twoje potrzeby.

Czym są zadaszenia basenowe?

Zadaszenia basenowe to specjalne konstrukcje montowane wokół basenów, które mają za zadanie chronić basen przed deszczem, wiatrem czy słońcem, a także przed zanieczyszczeniami z otoczenia. Konstrukcje te mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak metal, drewno, szkło czy poliwęglan. Zadaszenia basenowe mają wiele zalet, takich jak przedłużenie sezonu użytkowania basenu poprzez utrzymanie jego wody w czystości i odpowiedniej temperaturze, zwiększenie bezpieczeństwa poprzez utrudnienie dostępu do basenu dla dzieci lub zwierząt, a także ochrona przed szkodliwym promieniowaniem UV. Pełnią one również funkcję estetyczną, ponieważ mogą wprowadzić do ogrodu lub terenu wokół basenu dodatkową ozdobę.

Rodzaje zadaszeń basenowych

Jeśli szukasz estetycznej konstrukcji, postaw na zadaszenia wysokoprofilowe składające się z aluminiowej ramy i przezroczystych paneli szklanych lub poliwęglanowych. Zadaszenie to umożliwia korzystanie z basenu przez cały rok, ponieważ zapewnia odpowiednie warunki cieplne oraz ochronę przed wiatrem i deszczem. Jeśli szukasz tańszego i prostszego rozwiązania, zadaszenie niskoprofilowe składające się z metalowych ramek i przezroczystych paneli z tworzywa sztucznego może cię zainteresować. Zadaszenia mogą być także stałe, czyli trwale zainstalowane wokół basenu, a także składane, które można złożyć i schować, gdy nie jest potrzebne. Jeśli szukasz rozwiązania, które umożliwia zwiększenie przestrzeni przy basenie postaw na zadaszenie teleskopowe. Składa się ono z aluminiowej ramy i ruchomego panelu, który może być przesuwany wzdłuż toru.

Basenarium – dystrybutor zadaszeń basenowych Planetabri

Basenarium jest dystrybutorem wysokiej jakości zadaszeń hiszpańskiej firmy Planetabri. Wyróżnia je bezszynowy system jezdny, dzięki któremu moduły zadaszenia przesuwają się na kółkach bez konieczności zastosowania wokół basenu aluminiowych prowadnic.