Zadaszenie basenowe to rozwiązanie, z którego korzyściami będziesz mógł cieszyć się przez cały rok. Jesienią zadaszenie pozwala na wydłużenie sezonu kąpielowego, gdy spadają liście z drzew oraz temperatura powietrza. Latem zaś dochodzi do mniejszego wyparowywania wody, więc nie trzeba jej będzie dolewać. Termoizolacja oraz estetyka to nie jedyne korzyści. Dowiedz się, co jeszcze możesz zyskać, decydując się na zadaszenie do Twojego basenu ogrodowego

Niższe rachunki za ogrzewanie wody basenowej

Zadaszenie może generować znaczne oszczędności przy ogrzewaniu wody basenowej. W jaki sposób? Niższa temperatura na zewnątrz nie wpływa tak bardzo na temperaturę wody. Konstrukcja pozwala korzystać z basenu na otwartej przestrzeni oraz wydłuża sezon kąpielowy nawet do 9 miesięcy. 

Zapewnisz domownikom bezpieczeństwo

Zadaszenie basenowe zapobiega potknięciu się i przypadkowemu wpadnięciu do wody przez dzieci, zwierzęta czy osoby starsze.

Estetyka i higiena

Dzięki zadaszeniu łatwiej jest utrzymać basen oraz wodę w czystości. Nie ma mowy o tym, by jesienią dostały się do niej liście czy gałęzie, a latem owady bądź pyłki kwiatów. Zastosowanie zadaszenia chroni basen przed działaniem wszelkich niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Zadaszenie stanowi świetny element dekoracyjny. Mając na uwadze estetykę otoczenia basenowego, nasza firma Basenarium dostosowuje wariant konstrukcji, a Klient decyduje o szczegółach. Eleganckie zadaszenie podkreśli wygląd ogrodowej aranżacji wokół basenu. 

Dłuższe życie basenu

Zadaszenie pozwala nie tylko na dłuższe kąpiele poza sezonem. Mało osób wie, że zadaszenia redukują ilość środków chemicznych do uzdatniania wody. To z kolei przyczynia się do tego, że na basen mniej szkodliwie oddziałuje mróz czy promieniowanie UV. Wyrównanie pH wody jest niezbędne do czyszczenia chemicznego. Mniej szkodliwych czynników zewnętrznych to łatwiejsze dbanie o prawidłowy poziom pH.

Ciesz się prywatnością w Twoim ogrodzie

Jeżeli chcesz cieszyć się odrobiną prywatności w Twoim ogrodzie, pływając w basenie, zadaszenie pozwoli Ci spełnić to zadanie. Konstrukcja zapewni Ci pożądaną intymność, a Ty unikniesz ciekawskich spojrzeń sąsiadów.


Skontaktuj się z nami i wybierz wysokiej klasy zadaszenia hiszpańskiej firmy Planetabri