Zarówno wanny SPA, jak i jacuzzi to atrakcje wellness, które spotkać możemy chociażby w aquaparkach. Choć te dwa słowa są używane zamiennie, to w rzeczywistości wanna z hydromasażem nie jest tym samym, co jacuzzi. Jeżeli szukasz urządzenia, które zapewni ci prywatny relaks z bąbelkami, ale nie wiesz, które z nich wybrać, zapoznaj się z naszym artykułem.

Wanna z hydromasażem a jacuzzi

Jacuzzi to niecka wypełniona wodą, mająca funkcję hydromasażu. Urządzenie składa się z grzałki i systemu filtrującego. Jest to wolnostojący mini basen z ciepłą wodą, mający system podwodnych dysz masujących ciało. Natomiast wanna SPA, jak sama nazwa wskazuje, wyglądem przypomina wannę. Woda jest wypuszczana po zakończonej kąpieli. Należy dokładnie wypłukać instalację tego typu wanny po każdorazowym użyciu. Zapobiegnie to gromadzeniu się brudu w rurkach i kanalikach od pomp masujących. W przeciwieństwie do jacuzzi wanna z hydromasażem nie wymaga zastosowania systemu filtracji czy chemii do uzdatniania wody. Jedyne, co je łączy, to tak naprawdę funkcja hydromasażu.

Dodatkowe funkcje wanny SPA

System dysz masujących ciało to nie jedyna funkcja tego urządzenia. Dodatkowe opcje różnią się między sobą w zależności od modelu wanny SPA. Mamy do wyboru między innymi takie dodatkowe funkcje, jak:

  • system ultradźwięków,
  • pompy hydromasażu,
  • system ogrzewania wody,
  • aromaterapia,
  • oświetlenie podwodne LED,
  • lampa UV do dezynfekcji wody,
  • panel kontrolny z radiem
  • możliwość zaprogramowania rodzaju masażu lub temperatury wody.

Koloroterapia w wannie SPA

Koloroterapia, którą umożliwia wanna z hydromasażem, to naświetlanie punktów ciała kolorowym światłem. Uznawana jest nie tylko za formę relaksu, ale także za metodę leczniczą.

Kolor czerwony pobudza i wspomaga krążenie, dodając nam energii. Kolor zielony odpowiada za relaks oraz poprawę samopoczucia. Kolor niebieski ma za zadanie nas wyciszyć. Wspomaga również leczenie reumatyzmu. Fioletowy odcień zaś wspomaga budowę białych krwinek i jest wykorzystywany przy leczeniu chorób płuc, wątroby, a także nerek.

Więcej o zdrowotnych zaletach kąpieli w wannie SPA przeczytasz tutaj.