Posiadanie w domu własnej wanny do hydromasażu to świetny pomysł dla wszystkich, którzy cenią chwile relaksu w towarzystwie bąbelków. To jednak nie wszystko, bo masaż wodny wykazuje również szereg prozdrowotnych właściwości dla ludzkiego organizmu. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, czym jest hydromasaż, na czym on polega oraz dlaczego wykazuje pozytywny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Czym jest hydromasaż?

Jeszcze do niedawna hydromasażem cieszyć się mogliśmy wyłącznie podczas rehabilitacji, w sanatoriach czy aquaparkach. Aktualnie coraz popularniejsze stają się masaże wodne w prywatnych, domowych wannach SPA. Choć zalety zabiegów wodnych znane są na świecie od dekad, to wciąż nie przestają nas zaskakiwać. Ten rodzaj zabiegu polega na masowaniu ciała ciepłą wodą. Jest to masaż wodno-powietrzny, ponieważ woda miesza się w dyszach z pobieranym z zewnątrz powietrzem, tworząc wysokie ciśnienie, które rozmasowuje ciało. Istnieją również inne rodzaje hydromasażu, takie jak:

  • perełkowy, podczas którego ciało masowane jest bąbelkami powietrza,
  • ultradźwiękowy, który wykorzystuje dodatkowe fale.

Jak masaż wodny wpływa na nasz organizm?

Hydromasaż to wyjątkowo relaksująca forma masażu. Jest polecany dla każdego, kto ceni wypoczynek i chwile tylko dla siebie. Pomaga w zmniejszeniu napięcia mięśniowego po ciężkim dniu. Ponadto masaż wodny wpływa na poprawę nastroju, koi ból głowy oraz ułatwia zasypianie. Doceniany jest szczególnie przez tych, którzy spędzają w pracy długie godziny w siedzącej bądź stojącej pozycji ciała. Może przynieść także wiele ulgi dla osób cierpiących na takie schorzenia jak:

  • osteoporoza, 
  • zaburzenia trawienia,
  • zwyrodnieniowe choroby stawów,
  • rwa kulszowa.

Znane są także jego właściwości poprawiające wygląd, między innymi redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej oraz poprawienie ukrwienia skóry.