Wiosna zbliża się wielkimi krokami. Mimo że mróz dopiero odpuszcza, warto zacząć myśleć już o sezonie letnim. Przełom marca i kwietnia to doskonały moment na to, aby zdecydować się na zakup basenu ogrodowego. Co zrobić, aby nie zaburzyć estetyki ogrodowej aranżacji? Jak zadbać o rośliny, jeżeli niezbędne będzie przearanżowanie zieleńca? Odpowiadamy, jak przygotować się do budowy basenu krok po kroku.

1. Wyznacz obszar pod budowę basenu

 Wygląd Twojego ogrodu będzie zależał od tego czy decydujesz się na basen ogrodowy podczas rozpoczęcia budowy domu, czy w momencie, kiedy już w nim mieszkasz. W tym drugim przypadku niezbędnym krokiem będzie przearanżowanie ogrodu. Zanim jednak zaczniesz cokolwiek zmieniać, zastanów się gdzie powinien znaleźć się basen. Krok po kroku stwórz plan realizacji budowy tak, aby niczego nie pominąć, dzięki czemu nie będzie mowy o nagłych “niespodziankach”.

Teren pod basen ogrodowy powinien być dobrze nasłoneczniony oraz oddalony od drzew. Dlaczego? Przede wszystkim spadające liście mogą prowadzić do konieczności częstszego czyszczenia, a gałęzie stanowią ryzyko dla pływających. Brak dostępu do światła słonecznego niesie za sobą zaś generowanie kosztów podgrzewania wody

2. Zrób dokładne pomiary

 W zależności od wielkości zakupionego basenu, wymierz dokładnie jaki obszar będzie on zajmował. Nie zapomnij też o terenie bezpośrednio wokół basenu. Wszystkie pomiary powinny być zgodne z założonym projektem. Teren możesz oznaczyć tak, aby był dobrze widoczny dla ekipy budowlanej. 

3. Wybierz ekipę doświadczonych fachowców

 Tak jak w przypadku budowy domu, tak też wybór ekipy do budowy basenu powinien być przemyślany. Tanio nie zawsze oznacza dobrze, a świetni fachowcy mają napięte terminy. Dlatego jeżeli chcesz cieszyć się chłodną wodą w basenie latem, już w okresie zimowym powinieneś zacząć rozglądać się za ekipą budowlaną. Jeżeli prace ruszą wiosną, to w sezonie będzie mieć możliwość przyjemnego spędzania czasu w basenie. Co zyskasz, wybierając usługi Basenarium?

  • Spokój,
  • terminowe wykonanie prac,
  • serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.


4. Nie zapomnij o formalnościach

W przypadku budowy basenu o powierzchni przekraczającej 50 m2, należy zgłosić zamiar budowy. Dokumentacja musi zawierać projekt budowlany oraz stosowne oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością. Formalności są zminimalizowane przy basenach o wielkości do 50 m2.

5. Zajmij się swoim ogrodem

Wiesz już gdzie będzie znajdował się Twój basen. Jeżeli posiadasz w ogrodzie rośliny wokół obszaru zbudowanego basenu, musisz je przesadzić. Dobra wiadomość jest taka, że Twoja strefa relaksu będzie jeszcze piękniejsza, gdy zaplanujesz ją na nowo. 


Szukasz dobrej ekipy budowlanej do budowy basenu? Sprawdź naszą ofertę