Jacuzzi lub wanna SPA nie jest już wyłącznie luksusem, którym cieszyć się możemy w gabinetach odnowy biologicznej. Coraz częściej spotkać można je zarówno na pływalniach, jak i w prywatnych domach. Poznaj zasady dotyczące tego, w jaki sposób dbać o wodę w jacuzzi tak, aby była ona świeża i bezpieczna dla użytkowników.

Pielęgnacja wanny z hydromasażem to podstawa

Aby móc cieszyć się długimi, relaksacyjnymi kąpielami z bąbelkami nie wolno zapomnieć o podstawowych zasadach higieny dla tego rodzaju wanien. Jest to istotnie nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Czystość i dezynfekcja instalacji wodnych, odpływowych, powierzchni jacuzzi oraz wody, którą są one napełniane, to gwarancja bezpieczeństwa. Zalegająca w dyszach woda wraz z osadem i zabrudzeniami sprzyja rozwojowi chorobotwórczych drobnoustrojów, co może stanowić zagrożenie dla zdrowia, dlatego warto tego uniknąć czyszcząc regularnie jacuzzi.

Mechaniczne czyszczenie jacuzzi

Aby korzystanie z wanny SPA było przyjemne i relaksujące, należy zadbać o jej dezynfekcję. Tyczy się to zarówno samej powierzchni miski wanny, jak i dopływów oraz odpływów wody. Równie istotne jest dbanie o czystość i regularną wymianę filtrów w jacuzzi. Filtr, który nie jest konserwowany i czyszczony traci swoje właściwości, przez co zmniejsza się jego wydajność, a to z kolei wpływa niekorzystnie na jakość wody.

Jakie środki do wanny SPA warto stosować?

Woda w jacuzzi powinna wyróżniać się odpowiednim pH, zbyt wysoki lub zbyt niski poziom sprawia, że woda zaczyna w zły sposób oddziaływać na włosy czy skórę użytkowników. Niezbędna jest także dezynfekcja wody. W tym celu nie musimy stosować mocnego chloru, na rynku dostępne są inne specyfiki na bazie aktywnego tlenu, które cechują się wysoką skutecznością przy zachowaniu wysokiego poziomu bezpieczeństwa. Do wyczyszczenia powierzchni wanny z kolei warto stosować produkty, które usuwają tłuste zabrudzenia z kremów przy jednoczesnym braku wpływu na warstwę ochronną jacuzzi. Pamiętajmy również, aby przed wizytą w wannie SPA skorzystać z prysznica tak, aby nie wnieść do niej zabrudzeń czy resztek kosmetyków pielęgnacyjnych.