Te niesamowicie widowiskowe elementy wystroju ogrodu nie tylko przyciągają oko, ale pozwalają również poczuć się jak na placu w Rzymie czy pokazie Magicznych Fontann w Barcelonie. Poczuj się ekskluzywnie we własnym ogrodzie i wybierz fontannę dopasowaną do ciebie i Twojego stylu.

Zalety fontanny ogrodowej

Ten element ogrodu jest jednym z bardziej widowiskowych i przykuwających uwagę, jednocześnie pozwalając stworzyć romantyczny klimat. Dzięki fontannie twoje otoczenie będzie zachwycało nie tylko mieszkańców, ale również gości oraz wszystkich przechodzących wokół twojej posesji. Jest to rozwiązanie znajdujące swoje zastosowanie nie tylko w klasycznych aranżacjach, ale jego ponadczasowy charakter pozwala także na stworzenie nowoczesnego wystroju dostosowanego do Twojego gustu. Szeroki wybór zastosowanych rozwiązań sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Sam zdecyduj, z jakiego materiału ma być wykonana fontanna w ogrodzie, w jakiej stylistyce i kolorze. Jedyne ograniczenie to własna wyobraźnia. 

Aranżacje z fontanną ogrodową w roli głównej

Możliwości jest bardzo wiele, wszystko zależy od upodobań i możliwości aranżacyjnych, które zapewnia dany ogród. Fontanny mogą stanowić samodzielny element dekoracyjny, mogą także być częścią oczka wodnego czy stawu, gdzie uzupełnią przestrzeń jako element sprzyjający odpoczynkowi na łonie natury. Fontanna w stylu pałacowym nawiązywać będzie do klasycznych aranżacji, pokazując masę wdzięku i dystyngowanego charakteru. Może być wykonana z kamienia, żeliwa czy ceramiki, wykończona płytkami, farbą lub pozostawiona naturalną. Fontanny ogrodowe mogą przybierać również bardziej nowoczesny wygląd. Tutaj warto postawić na betonowe lub metalowe elementy, idealnie wpisujące się w industrialny czy loftowy styl. System filtracyjny i dozujący działa identycznie jak ten w basenie. Jeśli nie wiesz, na jaki model się zdecydować lub chciałbyś dowiedzieć się, czy twój projekt jest możliwy do realizacji, zespół Basenarium chętnie odpowie na wszystkie pytania i pomoże Ci w stworzeniu niepowtarzalnego ogrodu.