Podgrzewanie wody w basenie nie musi wiązać się z ogromnymi kosztami, jeśli zainwestuje się w basenową pompę ciepła. To nowoczesne rozwiązanie stworzone zostało z myślą o tych, którzy chcą móc pływać w swoim basenie bez względu na temperaturę na zewnątrz. Poznaj zasadę działania pompy ciepła wody basenowej.

Czym jest basenowa pompa ciepła?

Pompa ciepła wody basenowej to urządzenie elektryczne działające na zasadzie powietrznej pompy ciepła. Jego głównym zadaniem jest wydłużenie okresu, w którym można korzystać z basenu. Użytkownicy takiej pompy mogą cieszyć się z kąpieli we własnym basenie przez kilka miesięcy dłużej niż osoby, które takiej pompy nie posiadają.

Jak działa pompa basenowa?

Basenowe pompy ciepła pod względem działania porównać można do urządzeń stosowanych w celu ogrzewania domu. W ich konstrukcji i działaniu jest jednak kilka różnic. Pompa ciepła wody basenowej nie może działać prawidłowo bez takich elementów, jak:

  • sprężarka,
  • parownik,
  • skraplacz,
  • wymiennik ciepła.

Urządzenie działa dzięki czynnikowi chłodniczemu krążącemu w obwodzie. Najczęściej jest to freon, który zmienia swój stan z ciekłego na gazowy, tym samym oddając lub pochłaniając ciepło w parowniku. Skraplacz z kolei służy jako wymiennik ciepła. Cały proces działa dzięki specjalnym warunkom termicznym i pod wskazanym ciśnieniem, co pozwala na kondensację czynnika chłodniczego. Cały proces wyróżnia się wysoką efektywnością energetyczną.

Profesjonalny montaż pompy basenowej

Jeśli już zdecydujesz się na zakup pompy ciepła do basenu postaw na specjalistów w tej branży, którzy pomogą dopasować urządzenie do konkretnego basenu oraz przeprowadzą jej profesjonalny montaż. Jako firma Basenarium proponujemy nowoczesne rozwiązania o wysokiej jakości i wydajności, a ich duży wybór sprawia, że możemy pomóc dobrać je do potrzeb indywidualnego klienta. Profesjonalny montaż to gwarancja poprawnej pracy urządzenia, a tym samym znaczne wydłużenie sezonu kąpielowego.