Posiadanie basenu we własnym ogrodzie wiąże się z wieloma przyjemnymi chwilami w gronie rodziny czy przyjaciół. Aby jednak ten czas był bezpieczny, warto zadbać o jakość wody, w której się kąpiemy. Istnieje wiele metod pozwalających na uzdatnianie wody w basenie. Poznaj tę najbardziej skuteczną oraz dowiedz się, dlaczego proces ten jest aż tak istotny.

Dlaczego tak ważne jest uzdatnianie wody w basenie?

Budowa basenu z pomocą specjalistów może pójść szybko i bezproblemowo. Kiedy już masz swój wymarzony basen pamiętaj o tym, aby dbać o jakość wody, w której kąpiesz się ty i twoi najbliżsi. Niezależnie od tego, jaki basen posiadamy ważne jest, aby dbać o stan znajdującej się w niej wody oraz o zachowanie niezbędnych norm higienicznych. Kontakt z wodą o nieodpowiednich parametrach może powodować stany infekcyjne na skutek kontaktu z rozwijającymi się w niej glonami, bakteriami czy grzybami. Może to wpływać negatywnie na stan zdrowia użytkowników basenu, powodować różnego typu alergie czy choroby skóry oraz dróg oddechowych. 

Chemiczne uzdatnianie wody

Jedną z najbardziej popularnych metod na uzdatnianie wody w basenie jest stosowanie odpowiednich środków chemicznych. Pozwala to na jej dezynfekcję oraz utrzymanie poziomu pH wody na odpowiednim, neutralnym poziomie. Dostępne są one zarówno w formie granulatów, jak i płynów o konkretnym składzie. Do dezynfekcji wody stosowane są w kolei środki o zawartości chloru, coraz bardziej popularne są także metody tlenowe. W szczególności w przypadku basenów zewnętrznych niezwykle ważna jest także walka z powstającymi w wodzie glonami.

Stacje dozowania chemii do basenów

Ręczne wprowadzanie odpowiedniej ilości chemii do basenu może stanowić nie lada wyzwanie, dlatego warto pomóc sobie urządzeniem, jakim jest stacja dozowania chemii. Pozwala ona obniżyć poziom chloru przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa dla skóry i oczu użytkowników basenu. Koszty związane z eksploatacją również maleją.